סכנת החלקות השיער | תיעוד: כך בניגוד לחוק ממשיכים להשתמש בחומרים מסוכנים

אישה בת 32 מאושפזת במצב קשה לאחר שעברה החלקת שיער הודית שגרמה לה לאי ספיקת כליות • בחודש האחרון אושפזו 4 נשים נוספות אחרי שעברו החלקה, ובינתיים עוד ועוד סוחרים מנצלים את השוק הפרוץ שמגלגל עשרות מיליוני שקלים בשנה • "הלקוחה חייבת לבקש לראות את הפורמולה ולראות שיש את האישור של משרד הבריאות"

מתוך YNET

"הראש מלא כוויות": כל אישה שלישית בישראל עושה החלקת שיער. בתעשייה שמגלגלת עשרות מיליוני שקלים בכל שנה, לא מעט אנשים מנצלים זאת לכסף קל – והתחום פרוץ לגמרי. "זה מאוד דומה למערב הפרוע", תיאר מעצב השיער איציק כרסנטי. בת 32 במצב קשה בעקבות החלקה הודית שעברה, והיא לא היחידה שסבלה מהחומרים המסוכנים שמופצים בשוק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מדובר בחברות עלומות שם שמייצרות את החומרים של ההחלקה במעבדות פירטיות. חומרים מסוכנים מאוד, חומרים שיכולים להרוג אנשים, להזיק לבריאות האדם", סיפר כרסנטי. "לא פעם הגיעו אליי אל המספרה "ספקים" , עם מכונית, שבתוך המכונית יש בוילר, בתוך הבוילר נמצא איזשהו חומר. הוא אומר לי: "זה לא משנה לך מה". הוא מבקש על זה איזה משהו כמו 300 שקלים, ומבקבוק של ליטר וחצי אתה יכול להפיק כ-14 החלקות".

"ראיתי פרסום באינטרנט – "החלקה הודית אורגנית במחיר מציאה". וכמו שאומרים, התפתיתי", סיפרה טניה להט, שנכוותה בקרקפת מהחלקה. לפני שנה טניה החליטה שנמאס לה לפתוח כל בוקר בפן או מחליק שיער, והלכה למעצב שיער שהבטיח לה שיער חלק לתקופה של חצי שנה. אבל אז, היא גילתה שההליך, התמים לכאורה, גרם נזק רפואי.

"סיימתי את ההחלקה מאוחר בערב, הגעתי הביתה שמחה, שיער מהמם, הלכתי לישון. בבוקר התעוררתי בגלל שכל הקרקפת שרפה וגירדה. נגעתי בקרקפת והרגשתי שהראש פשוט מלא כוויות", תיארה להט.

טניה להט, נכוותה בקרקפת מהחלקה (צילום: החדשות 12, החדשות12)
טניה להט, נכוותה בקרקפת מהחלקה | צילום: החדשות 12, החדשות12
טניה להט, נכוותה בקרקפת מהחלקה (צילום: החדשות 12, החדשות12)
"נגעתי בקרקפת והרגשתי שהראש פשוט מלא כוויות" | צילום: החדשות 12, החדשות12

במהלך השנים היו לא מעט אירועים שנגמרו באשפוזים במצב קשה ובנזק בלתי הפיך. ביום ראשון זו הייתה ר', אישה בת 32 שעשתה החלקה הודית, החלקה שהסתיימה כשהיא במצב קשה בעקבות אי ספיקת כליות, מחוברת למכונת דיאליזה.

מעצב השיער כרסנטי הסביר מה אפשר לעשות כדי להימנע ממקרים כאלה: "הלקוחה חייבת לבקש לראות את הפורמולה, לראות שיש את האישור של משרד הבריאות עם המספר. להיכנס אל האתר של משרד הבריאות ולראות אם החומר הזה הוא חומר מורשה או לא".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עגלת קניות
דילוג לתוכן